Certifikát VET

Certifikát VET

Certifikát Erasmus+ VET Mobility Charter

Dne 29.9.2015 obdržela naše škola obdržela od Domu zahraniční spolupráce Erasmus + Certifikát mobility v odborném vzdělávání a přípravě.

Tento certifikát je určen pro projektové období 2016-2020 a výrazně zjednodušuje režim žádání a následného přidělování grantů.

Tímto certifikátem jsou uznány vysoké kvality našich zahraničních odborných stáží a jejich způsob řízení. Díky této certifikaci je velmi vysoká pravděpodobnost přidělení finančních prostředků a v letech 2016-2020 BUDOU probíhat zahraniční odborné praxe.

Získání tohoto certifikátu bylo podmíněno vysokou kvalitou realizovaných zahraničních stáží. Naše škola každoročně zajišťuje zahraniční odborné praxe pro vybrané žáky a studenty. Pravidelně vyjíždí okolo 40 žáků a studentů.

Tato stáž probíhá v době povinné odborné praxe tzn. na přelomu května a června a je primárně určena pro OA 3. ročník a VOŠ 2. ročník. Stáží se též mohou zúčastnit žáci a studenti po ukončení studia, tedy OA 4. ročník a VOŠ 3. ročník.

Zahraniční partnery máme v Irsku (Cork) a v Německu (Berlín, Lipsko). Připravujeme pobyty též ve Francii, Španělsku a Itálii, v návaznosti na vyučované cizí jazyky.

Tento certifikát v současné době vlastní pouze 4 školy v ČR (ze všech středních odborných, vyšších odborných a vysokých škol).

Zpět na výpis

daneprolidi.cz