Zemřel zakladatel Nadačního fondu pan Ing. Mirko Valenta

Zemřel zakladatel Nadačního fondu pan Ing. Mirko Valenta

Zemřel Ing. Mirko Valenta

panvalenta.png

Dne 9. ledna 2021, krátce po svých 101. narozeninách, zemřel absolvent naší školy a zakladatel Nadačního fondu, pan Ing. Mirko Valenta. Dokud mu to zdravotní stav dovoloval, několikrát osobně navštívil naši školu. Vzpomínal na složité časy svých studií, kdy školu vystudoval pouze díky přiznanému stipendiu. To byl také hlavní důvod, proč se rozhodl podporovat ze svých prostředků studenty, kteří se stejně jako on před lety nacházejí ve složité sociální situaci. Rozhodl se také podporovat materiální a technický rozvoj školy a z těchto důvodů založil Nadační fond Ing. Mirko Valenty, na jehož činnost dohlížel z USA, kde trvale pobýval. Jak sám vždy připomínal, svými prostředky se rozhodl podporovat školu, která mu pro život tolik dala a byla základem jeho obchodních a životních úspěchů v USA.

Byl to nezapomenutelný a velkorysý člověk s neutuchajícím optimismem a vírou v poctivost a slušnost. A takového si ho uchováme v paměti.

daneprolidi.cz

Kalendář termínů

<květen 2022>

PoÚtStČtSoNe
1
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
31