Žáci s vyučující na vodáckém kurzu zachránili život dítěte

Žáci s vyučující na vodáckém kurzu zachránili život dítěte

Ve středu 17.6.2015 žáci druhého ročníku zachránili na vodáckém kurzu topící se dítě a bez váhání zareagovali na nebezpečnou situaci.

Žáci proplouvali na kánoích úsekem řeky Jizery nad jezem v Dolánkách a zpozorovali tříletého chlapce, který náhle sjel z břehu na odrážedle do vody. Řeka je v těchto místech hluboká a břeh velmi strmý.

Maminka chlapce okamžitě skočila pro dítě do vody, ale v panice zapomněla na břehu zabrzdit kočárek s tříměsíčním dítětem. Kočárek se rozjel a spadl do vody také. Okamžitě začal klest ke dnu. Děti byly od sebe vzdáleny asi 20 metrů.

Chlapci z O2. A Martin Bartoš a Matěj Hulík vyrazili mamince na pomoc. Martin Bartoš skočil z lodě do vody a plaval k chlapci a Matěj Hulík pádloval k tomuto místu na kánoi. Martin Bartoš zareagoval na nově vzniklou situaci a začal zachraňovat i  kočárek s miminkem. Současně na místo připlula na lodi  učitelka Barbora Jarolímová. Když dorazili na místo, byl již kočárek zaplněn vodou. Dítě okamžitě vytáhli a snažili se z něj dostat vodu. Naštěstí holčička dýchala.

Obě děti i s maminkou byly usazeny do kánoe a bezpečně transportovány ke břehu. Mezitím Matěj Hulík vylovil odrážedlo a kočárek. Oba žáci nakonec vytáhli chlapce, maminku i miminko na břeh, který je v těchto místech asi 1,5 metrů vysoký a velmi bahnitý. Na břehu se ostatní žáci postarali o zabalení a osušení dětí.

Vyučující chtěli zavolat pomoc, ale maminka dětí je ujistila, že bydlí nedaleko a vydala se s dětmi k domovu. Díky našim žákům a učitelům se dětem ani mamince nic nestalo.

Ve škole je navštívila členka Rady LK Alena Losová a vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Leoš Křeček, kteří jim poděkovali za jejich duchapřítomné jednání a předali jim drobné dárky.

daneprolidi.cz

Kalendář termínů

<říjen 2021>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31