VOŠTALENT 2022

VOŠTALENT 2022

Vyhráli jsme

Martin Kolín student třetího ročníku jablonecké Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a Obchodní akademie zvítězil v soutěži VOŠTALENT 2022 a z Uherského Hradiště si odvezl fantastické první místo.

VOŠ Talent je celostátní soutěž pro studenty vyšších odborných škol ekonomického
a právního zaměření. Soutěž se konala po několikaleté přestávce 29. 9. 2022. Z naší školy se na jih Moravy vydala trojice soutěžících z V3.B a V3.C - Olha Letka, Matyáš Sobota a Martin Kolín. Čekala nás dlouhá cesta autobusem a poté stylově pojmenovaným rychlíkem „Slovácký expres“. Takže bylo jasné, kam se jede. Na krásy jižní Moravy ale nebyl čas, přijeli jsme reprezentovat naši školu.  Soutěž organizovala Obchodní akademie, Vyšší odborná škola
a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště - škola, kterou studoval světoznámý podnikatel Tomáš Baťa, fotbalista Michal Kadlec nebo muzikant a kapelník Hradišťanu Jura Pavlica.

Vlastní soutěžní klání odstartovalo slavnostní zahájení, které ozdobily studentky v lidových krojích. Soutěž se skládá ze tří částí. Na úvod se píše hodinový vyřazovací teoretický test. Z něho letos postoupilo osm nejlepších dál. Druhé kolo bylo zaměřeno na řešení praktických případů z ekonomiky, marketingu a práva. Trojici nejlepších po druhém kole čekalo kolo třetí. Poslední, finálové a také nejzáludnější. Zkoušející se finalistů ptali nejen na řešené případové studie z druhého kola, ale přidali opravdu široký okruh dalších otázek k mnoha tématům. Tady už se nikdo před ničím neschoval. Kdo někdy zažil zkoušení před komisí, ví, co umí tréma a jak přitom nervy pracují. Ale ustál jsem to výborně, první místo bylo „v kapse“.

Účast v soutěži byla velká výzva, získali jsme možnost porovnat se s ostatními. Nakonec z toho bylo nečekané vítězství. Děkuji všem, kteří mě k tomu pomohli. Odnáším si zajímavou profesní zkušenost a studijní inspiraci.

Kalendář termínů

<září 2023>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
5
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30