Vodácký kurz 2017

Vodácký kurz 2017

Druhé ročníky na Vltavě

V pondělí 19. 6. 2017 se část druhého ročníku společně s učiteli, Elen Devátou, Miladou Ješkeovou, Martinou Linkovou a Jiřím Lukešem sešla na vlakovém nádraží v Rychnově, aby vyjela vstříc mělkým vodám řeky Vltavy. Po dlouhých šesti hodinách cesty jsme už hledali místo pro naše stany v kempu Pod Hrází ve Vyšším Brodě. Rozházeli jsme se do skupinek a cvičně naskákali do lodí.

V úterý ráno po návštěvě kláštera jsme konečně vyrazili naostro, počasí nám prozatím přálo, a tak jsme spokojeně dorazili do kempu Pod Jezem v podhradí Rožmberku. Ten jsme samozřejmě nemohli opomenout, a tak jsme absolvovali krásnou večerní procházku na hrad.

Ve středu nás smích téměř přešel, protože nám po cestě začalo pršet, nevzdali jsme to ale a zdárně dorazili do kempu Vltavan, kde jsme poněkud marně sušili své spodky i svršky, naštěstí jsme si náladu vylepšili výletem do Českého Krumlova, a tak musím konstatovat, že i tento den jsme statečně přežili.

Čtvrtek byl pro nás posledním dnem na vodě, sluníčko se na nás opět usmálo, a tak někteří z nás sušili, co se dalo. Řekla bych, že právě dnes byla řeka nejpomalejší, ale to myslím nikomu z nás nedělalo větší potíže. Cílem pro nás byl kemp Koruna ve Zlaté Koruně. Lodě jsme odevzdali hned po příjezdu, naposledy jsme postavili stany a divili se, že to tak rychle uteklo.

Celý kurz byl pro všechny jistým přínosem, řekla bych, že se nenašel nikdo, kdo by skupinu vyloženě zdržoval a všichni jsme se naučili něco nového. Dokázali jsme si vytvořit pohodovou atmosféru a kurz si společně užít.

Děkujeme členům našeho pedagogického dozoru za to, že s námi kurz ve zdraví přežili, a za dobře naplánovanou trasu.

Zas někdy příště, AHOJ!

Kristýna Kupcová, O2.B