Vánoční výlet do Drážďan O3.B

Vánoční výlet do Drážďan O3.B

Jak nám byla zima :)

Dne 19.12. 2022 se naše třída O3.B vydala na akční, ale mrazivý výlet napříč historického centra Drážďan. Výlet začal společným odjezdem z libereckého vlakového nádraží, kde jsme nervózně čekali kvůli strachu o místo ve vlaku.

Když jsme si statečně místo vybojovali a stres opadl, tak nám byla oznámena nemilá zpráva, že na trati do Drážďan se něco stalo, a tak vlak jede pouze do Žitavy, odtud však později jel další vlak už do našeho cíle.

To pro nás znamenalo kratší zastávku v tomto poměrně blízkém městě, kde se mnozí z nás rychle schovali do teplého místa. Nebudeme si lhát, kosa byla neskutečná. Něco málo jsme posnídali v místní pekárně a vydali se zpět na vlakové nádraží.

Jak jsem již zmiňovala, měli jsme to štěstí, že trať už byla bez problému průjezdná, takže jsme se mohli vydat směr Drážďany.

Po příjezdu do stanice Dresden-Neustadt náš skvělý výlet po vánočně vyzdobeném městě začal. Prošli jsme si menší trh a od paní učitelky Kozelkové jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí ohledně tohoto překrásného města a jeho chloubách. Udělali jsme si krásnou fotku u sochy zlatého jezdce Augusta Silného (August der Starke). Pak jsme pokračovali do centra historického dění.

Přešli jsme Augustův most a jako první zastávku jsme měli Hofkirche, kde jsme mohli zahlédnout velmi moderní, ale přesto zajímavou pietu. Naše následující zastávka byla na zámku Zwinger, který byl velmi honosný. Naše skvělá paní učitelka Kozelková nás zase obohatila o mnoho zajímavých informací a po tom co jsme se nabažili pohledu jsme mohli ťapat dál. Upřímně jsme se všichni modlili za všechny svatý, abychom tam neumrzli, ale cestu jsme brali poměrně svižně, tak jsme se aspoň trochu zahřáli. Frauenkirche byl naším dalším bodem na mapě. Nahlédli jsme dovnitř a nestíhali jsme se divit. Takový krásný kostel jsme ještě snad neviděli. Nacházeli se v něm velmi honosné varhany. Kostel byl vytápěný, což nám udělalo velkou radost. Mohli jsme svoje zmrzlé ruce aspoň krapet ohřát. Dále jsme se vraceli obloukem k Hofkirche a tam jsme si nechali povyprávět o Rezidenzschloss, na kterém se pyšní překrásná, ohromná mozaika Knížecího průvodu.

Pak už naše cesta vedla k hlavnímu cíli, a to na Striezelmarkt, kde jsme si mohli konečně pochutnat na veškerých dobrotách, dát si dobré pití a pokochat se překrásnou vánoční atmosférou a kouzlem těchto vánočních trhů. Kdo už pak později byl na kost promrzlý, tak se samo sebou šel schovat do tepla, a to přesněji navštívit Primark, kde jsme i v určený čas měli sraz před cestou zpět na nádraží.

Výlet se nám ohromně moc líbil a dlužíme velké dík paním učitelkám Kateřině Kozelkové, naší oblíbené němčinářce, a naší nejskvělejší třídní učitelce Ditě Kosákové, že si dali tu práci nám tento výlet zařídit. Moc si toho vážíme, děkujeme.

Michaela Maturová, O3.B.

Kalendář termínů

<prosince 2023>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31