Vánoční turnaj ve florbale

Vánoční turnaj ve florbale

Výsledky

Stejně jako každý rok byl mezi třídami velký zájem o účast v turnaji. Třídy byly rozděleny do dvou základních skupin, ve kterých probíhaly tuhé boje. K vidění byly kvalitní herní kombinace i týmové nasazení. Vítězové skupiny postoupili do finále, druzí ze skupiny pak hráli o třetí místo.

Především loňský vítěz třída O3B si dělala velké naděje na obhajobu vítězství. Do turnaje však nastoupili bez jednoho klíčového hráče, a ne zcela ve 100 % zdravotním stavu. Už první zápasy ukázaly, že to bude těžké. Za dobrými výkony je hnala třídní učitelka, mocně fandila, ale nestačilo to.

Ze zápasů v základních skupinách vznikla staronová finálová dvojice, loňští finalisté O4C a třída O2B. O 3. místo bojovala třída O2D s O1C. Oba zápasy byly napínavé, plné rychlých útoků. Oproti loňsku se oba zápasy rozhodly již v základní hrací době.

Třetí místo vybojovali žáci z O2D. A z finálového duelu vyšla vítězně třída O4C. Je to tak pro ně nejlepší rozloučení s Obchodní akademií v závěrečném ročníku. Speciální pochvalu zaslouží třída O1C, která skončila na krásném 4. místě. Především pro velkou bojovnost. Byla to jediná třída, která neměla žádné hráče na střídání.

V závěru turnaje proběhlo oficiální vyhlášení výsledků. První tři týmy obdržely diplomy i drobné ceny. Vítězná třída O4C si přebrala z rukou pana ředitele hlavní cenu soutěže, a to putovní pohár VOŠMO a OA. Na podstavci poháru tak přibude další štítek s novým vítězem.

Zároveň bych chtěl poděkovat všem účastníkům turnaje za vzorné chování během celé akce. Již teď se můžeme těšit na další ročník, který již tradičně proběhne před Vánocemi roku 2020. Sportu zdar!

Rekapitulace pořadí na „bedně“

  1. místo - třída O4C
  2. místo - třída O2B
  3. místo - třída O2D

Mgr. Bohuslav Pavlata

daneprolidi.cz