Vánoční turnaj ve florbale o putovní pohár VOŠMO a OA

Vánoční turnaj ve florbale o putovní pohár VOŠMO a OA

Výsledky

Již tradičně druhý pátek v prosinci proběhl Vánoční turnaj o putovní pohár VOŠMO a OA ve florbalu třídních smíšených družstev.

Novinkou letošního ročníku byla účast rozhodčích s licencí, kteří dohlíželi na regulérnost soubojů během celého dopoledne. Zároveň pro případ úrazu byla na místě zdravotní služba.

Stejně jako každý rok byly třídy rozděleny do dvou základních skupin, ve kterých probíhaly tuhé boje. K vidění byly kvalitní herní kombinace i týmové nasazení. Vítězové skupiny postoupili do finále, druzí ze skupiny pak hráli o třetí místo.

Ve vzduchu visel hattrick dvojnásobného vítěze turnaje, třídy O4C. Už během zápasů v základních skupinách bylo vidět, že loňští finalisté to nebudou mít jednoduché. Nakonec se třídy O4C a O4A střetly v boji o třetí místo. Zápas to byl do poslední chvíle vyrovnaný. O vítězi rozhodly až nájezdy, kde projevili pevnější nervy i měli více štěstí žáci ze třídy O4A.

Jako přes kopírák probíhalo finále, letos s novým obsazením. Proti sobě stály třídy O2B a O3C. Ani jedna třída si v průběhu hry nevybudovala dostatečnou převahu. I finálový zápas tak dospěl do nerozhodného stavu, kdy na řadu přišly nájezdy. Z nich vítězně vyšla třída O2B.

V závěru turnaje proběhlo oficiální vyhlášení výsledků. První tři týmy obdržely diplomy i drobné ceny, vítězná třída O2B si přebrala hlavní cenu soutěže, a to putovní pohár VOŠMO a OA. Na podstavci poháru tak přibude štítek s novým vítězem.

Zároveň bych chtěl poděkovat všem účastníkům turnaje za vzorné chování během celé akce. Již teď se můžeme těšit na další ročník, který již tradičně proběhne před Vánocemi roku 2019. Sportu zdar!

Rekapitulace pořadí na „bedně“

  1. místo - třída O2B
  2. místo - třída O3C
  3. místo - třída O4A

Mgr. Bohuslav Pavlata