VÁNOČNÍ TURNAJ VE FLORBALE O PUTOVNÍ POHÁR OA

Výsledky

Letošní ročník proběhl již v řádném předvánočním čase. Na pondělní schůzce kapitánů proběhlo rozlosování třídních týmů do skupin. Třídní týmy byly rozděleny do dvou základních skupin. Ve skupině A byl loňský vítěz, současná třída O2.B. Ve skupině B byl loňský finalista, současná třída O3.B. Při losování náhoda chtěla, že došlo ke spravedlivému rozdělení papírově nejsilnějších třídních týmů rovnoměrně do obou skupin.

Už první zápasy ve skupinách ukázaly, že favorité mají formu jako hrom. Obzvláště třídy O2.B, O2.C, O3.B, O1.C a O4.D zatápěly na hřišti všem soupeřům. Sledovali jsme kvalitní individuální výkony i herní kombinace celého týmu. Dle postupového klíče vítězové skupiny postoupili do finále, druzí ze skupiny pak hráli o třetí místo.

Postup ze skupiny A byl jednoznačnou záležitostí pro třídy třídy O2.B a O2.C. Otázkou ale bylo, kdo postoupí z 1. místa. A tady to byl infarktový duel ve skupině, který se rozhodl až v posledních vteřinách. Z prvního místa postoupila do finále třída O2.B a o třetí místo pak O2.C.

Finálový soupeř ze skupiny B byl ale do poslední chvíle nejasný. Třídy O3.B, O1.C a O4.D měly stejný počet vítězství. Rozhodnout o postupu muselo až skóre (počet vstřelených branek mínus počet obdržených). Dle tohoto postupového klíče první ze skupiny šel loňský finalista třída O3.B a do boje o 3. místo postoupila třída O4.D. Zklamání posledního z trojice, třídy O1.C bylo veliké, ale hráčský potenciál má tato třída velký a jistě o nich v následujících ročnících ještě uslyšíme.

Jak finále, tak i boj o 3. místo se hrály v jednu dobu. V boji o třetí místo více florbalového umu i herního štěstí prokázali žáci z O4.D, kteří tak obsadili 3. místo.

Finálové složení týmů bylo stejné jako vloni. Na hřišti to zprvu byla trochu nuda. Řečeno sportovním žargonem, dobře promazaná mašina třída O2.B drtila na hřišti hráče z O3.B. Tak to bylo pouze do stavu 2:0, pak ale přišel zvrat a v čele s loňským nejproduktivnějším hráčem turnaje Matějem Kubínem nastalo mocné dotahování skóre. Divácky velice zajímavé utkání dospělo do stavu 2:2. Téměř s hvizdem poslední vteřiny finále skóroval Šimon Brožek a rozhodl tak o vítězi letošního ročníku turnaje o putovní pohár OA.

Třída O2.B má tak v turnaji tzv. double. Navíc v dalších letech se jí může podařit i hattrick, který se ještě žádné třídě nepodařil. Obzvláště pokud jejich řady opět doplní hvězdná florbalistka Kája Klubalová. Na letošním ročníku chyběla z důvodu reprezentace ČR na Mistrovství světa žen v Singapuru.

V závěru turnaje proběhlo oficiální vyhlášení výsledků. První tři týmy obdržely diplomy i drobné ceny. Vítězná třída O2.B si přebrala z rukou pana ředitele hlavní cenu soutěže, a to putovní pohár OA. Na podstavci poháru tak přibude další štítek se staronovým vítězem.

Zároveň bych chtěl poděkovat všem účastníkům turnaje za vzorné chování během celé akce. Již teď se můžeme těšit na další ročník, který tradičně proběhne před Vánocemi roku 2024. Sportu zdar!