Vánoční turnaj ve florbale

Vánoční turnaj ve florbale

Výsledky

Po vynucené covidové pauze jsme opět obnovili tradici Vánočního turnaje ve florbale smíšených třídních družstev. Pouze současný 4. ročník turnaj zažil, pro ostatní třídy to byla premiéra. I z toho důvodu si dělali čtvrťáci velké naděje, ale o tom až později.

Třídní týmy byly rozděleny do dvou základních skupin, ve kterých probíhaly tuhé boje. K vidění byly kvalitní herní kombinace i týmové nasazení. Vítězové skupiny postoupili do finále, druzí ze skupiny pak hráli o třetí místo.

Už první zápasy ve skupinách ukázaly, že nižší ročníky mají formu jako hrom. Obzvláště třídy O1.B a O2.B zatápěly na hřišti všem soupeřům.

Postup ze skupiny B byl jednoznačnou záležitostí pro třídu O2.B. Finálový soupeř ze skupiny A byl ale do poslední chvíle nejasný. Třída O1.B a O4.A měly rovnost bodů. V historii turnaje se ještě nikdy nestalo, aby o postupu ze skupiny nerozhodl ani počet bodů za vítězství (remíza), ani skóre (počet vstřelených branek mínus počet obdržených gólů), a dokonce ani vzájemný zápas, který skončil remízou! Po konzultaci s rozhodčími jsme jako postupový klíč vybrali nájezdy. A ty byly jako vždy infarktové! Silnější nervy a větší štěstí měli sportovci ze třídy O1.B, kteří utvořili finálovou dvojici s O2.B. Boj o 3. místo svedla třída O4.A proti třídě O4.B.

Jak finále, tak i boj o 3. místo se hrály v jednu dobu. Paradoxně větší drama nabídl zápas o 3. místo, kde musely rozhodnout až nájezdy. V nich prokázali více florbalového umu žáci z O4.B, kteří tak obsadili 3. místo.

Finále bylo o chlup jednoznačnější, především proto, že třída O1.B měla ve hře žolíka v podobě Káji Klubalové, která na hřišti dominovala a sázela nejen ve finále jeden gól za druhým. Soupeři z O2.B ale nedali kůži zadarmo, především nejproduktivnější hráč turnaje Matěj Kubín podnikal rychlé útoky i střílel tvrdé rány na bránu. Přesto to nestačilo a z finále vyšla vítězně třída O1.B.

V závěru turnaje proběhlo oficiální vyhlášení výsledků. První tři týmy obdržely diplomy i drobné ceny. Vítězná třída O1.B si přebrala z rukou pana ředitele hlavní cenu soutěže, a to putovní pohár VOŠMO a OA. Na podstavci poháru tak přibude další štítek s novým vítězem.

Zároveň bych chtěl poděkovat všem účastníkům turnaje za vzorné chování během celé akce. Již teď se můžeme těšit na další ročník, který tradičně proběhne před Vánocemi roku 2023. Sportu zdar!

Rekapitulace pořadí na „bedně“

  1. místo - třída O1.B
  2. místo - třída O2.B
  3. místo - třída O4.B

A neoblíbené „bramborové“ umístění - třída O4.A.

Mgr. Bohuslav Pavlata

daneprolidi.cz
Ministerstvo školství - Evropská unie
Evropský fond pro regionální rozvoj

Důležité termíny

Všechny termíny Archiv termínů

Kalendář termínů

<ledna 2023>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31