Vánoční Bavorsko

Vánoční Bavorsko

Výběrový zájezd pro studenty německého jazyka

Na výlet do Německa se těšil každý, na těchto akcích totiž zažije student se svými spolužáky nejvíce zážitků, a ani tento nebyl výjimkou.

Náš odjezd byl naplánován ve čtvrtečních ranních hodinách, kdy se výběr žáků ze všech ročníků vydal do německého Bavorska. Jak už to bývá, cesta autobusem není nic moc záživného. Avšak šikovní řidiči obstojně zvládli tuto sedmihodinovou cestu, a tak jsme se už od ranních hodin mohli procházet centrem největšího bavorského města.

Po celou dobu tohoto výletu nás provázeli nejen paní učitelky Saifrová, Jarolímová a Kozelková, ale také náš průvodce Tomáš, díky kterému jsme se obohatili o spoustu informací.

První uvítací památkou byla Allianz Aréna, která zaujala především naše vášnivé fotbalisty. Avšak převaha kluků v autobuse nahrávala návštěvě muzea německé automobilky BMW. I přes mírné zklamání po spatření cenových kategorií, jsme byli svědky dvou koupí nových aut. Nymphenburg, další památka, kterou jsme měli možnost navštívit. Dvouhodinová prohlídka nám nastínila pohled života na zámcích v minulosti, jeho historii a krásnou krajinu. Sportovní fanoušci se radovali z další zastávky, Olympiaparku. Tato Olympijská vesnice, jak už jsme se později dozvěděli, byla zázemím pro letní Olympijské hry v roce 1972. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli nazpět do krásného centra Mnichova, kde jsme měli díky průvodci pohled na město i z jiné perspektivy. Vánoční trhy na nás čekaly, a tak při několikahodinovém rozchodu tradiční německé speciality nikoho neminuly. Unavení, ale šťastní jsme vyrazili do našeho ubytování, kde jsme načerpávali energii a sílu vstříc dalším dobrodružstvím.

Páteční ráno jsme začali procházkou v Ga-Pa. Zde jsme mohli spatřit i nejvyšší horu Německa, Zugspitze. Program pokračoval prohlídkou 80 metrů hluboké soutěsky Partnachklamm, která nám nabídla opravdu dechberoucí výhledy. Vrcholem všeho měl být pohádkový zámek Neuschwanstein s labutím jezerem, na který se těšil každý asi nejvíce. I přes rekonstrukci zámku a drobné komplikace, které se prý stávají jen jednou za deset let, si každý nafotil spoustu fotek. Exkurzi jsme zakončili podvečerní návštěvou Regensburgu, neboli Řezna. Zde jsme strávili poslední chvíle zájezdu ve vánočním duchu.

Zpestřením byla soutěž o nejlepší fotku zájezdu. Kreativitě se meze nekladly a po těžkém rozhodování byly zvoleny tři nejlepší fotografie. V neposlední řadě si pro nás paní Jarolímová připravila kvíz sestaven z informací, které jsme mohli od našeho průvodce načerpat. Nebyla náhoda, že první tři místa měla stejný počet bodů a rozhodovala pouhá rychlost. Důstojné rozloučení proběhlo, výherci dostali své ceny a my mohli jen hlasitě zatleskat a poděkovat za skvělý zájezd!!

Třída O4.B

Kalendář termínů

<prosince 2023>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31