Týdenní turistická exkurze

Týdenní turistická exkurze

V3.C v terénu

V týdnu od 23. do 27. 9. jsme jako třída V3.C navštívili mnoho zajímavostí v okolí Jablonce a také jsme se podívali do Prahy. Každý z nás dostal přidělený kousek exkurze a měl si připravit průvodcovské texty a nastudovat trasu, aby mohl provést zbytek třídy. 

V pondělí jsme prošli 18 km Krkonošemi. Naše cesta začala v Harrachově, odkud jsme šli na Mumlavské vodopády a dále podél řeky Mumlavy na Krakonošovu snídani. Odtud jsme šli na Voseckou boudu. Po krátké přestávce jsme pokračovali přes Labskou louku k prameni Labe. Zde jsme posvačili a vydali se na Dvoračky. Cestou jsme se kochali výhledem a užívali si krásného počasí. Z Dvoraček jsme sešli do Rokytnice, kde jsme se rozloučili a každý z nás se vydal domů.

Druhý den nás čekala Královská cesta v Praze. Sešli jsme se na stanici metra Hradčanská a společně jsme vyrazili k hradu. Královská zahrada byla uzavřena, tak naše cesta vedla přímo na Hrad. Na nádvořích jsme si vyslechli přednes a pak jsme měli rozchod, abychom si samostatně prošli všechna nádvoří a pořídili nějaké fotky. Když jsme se po rozchodu opět sešli, pokračovali jsme dál po Královské cestě do města. Šli jsme přes Malou stranu ke Karlovu mostu, až jsme došli na Staroměstské náměstí. Zde naše návštěva Prahy skončila.

Ve středu jsme s panem ředitelem navštívili lázně Libverda. Počasí nám moc nepřálo, proto jsme se rychle přesunuli do kláštera v Hejnicích, kde jsme měli objednanou prohlídku. Paní průvodkyně nám ukázala snad všechna zákoutí kláštera a se zápalem nám o něm vyprávěla.

Následující den byl zaměřený na lidovou architekturu a tradice a vydali jsme se do Železného Brodu a na Malou Skálu. V Železném Brodě jsme navštívili malou sklárničku, muzeum skla a Trávníky. Vlakem jsme dojeli na Malou Skálu, kde jsme vyšli na Pantheon. Zpět dole jsme si dali zmrzlinu a vyrazili jsme na vlak domů.

V pátek bylo opravdu ošklivé počasí, a proto jsme z Jablonce vyrazili pouze na Černou Studnici.

Celý týden jsme si moc užili.

Michaela Píchová, Tereza Laubová

daneprolidi.cz

Kalendář akcí

<červenec 2020>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31