Turistický kurz Český ráj

Turistický kurz Český ráj

Srbsko 17. – 21. června 2019

Tak jako každý rok, i letos předposlední červnový týden vyrazili mladí turisté z obchodní akademie objevovat krásy Českého ráje. Místo ubytování nebylo vybráno náhodně. Chatková osada Sokolka v Srbsku má ideální polohu pro výlety po Českém ráji. Zároveň to je jedno z posledních míst, které dýchá starými časy. Žádné vymoženosti moderní doby. Musíme se postarat sami o sebe. Od vaření po zajištění zábavy ve volném čase. Co se týká vaření, asi největší vůně se linula z chatky hochů, úplné gurmánské hody.

A jak naše putování Českým rájem probíhalo?

Snažili jsme se žákům představit jak přírodní zajímavosti, tak i kulturní památky zdejšího kraje. Nebylo to však jenom o pěší turistice. Sílu na další chůzi jsme nabírali ve zdejších aquaparcích a koupalištích. Zažili jsme i trochu adrenalinu na raftech a koloběžkách v údolí řeky Jizery. Jedno odpoledne jsme věnovali i orientačnímu běhu a střelbě ze vzduchovky. Večery jsme trávili u táboráku pod hvězdami.

Po většinu týdne panovalo pěkné počasí. Tedy až na středu, kdy opozdilci v orientačním běhu dobíhali za průtrže mračen, zmoklí byli na kost. V těchto případech pomáhá rčení, že zážitky nemusí být pozitivní, ale musí být silné.

Věříme, že každý z žáků si na kurzu našel něco, co ho bavilo. A že se do tohoto krásného kraje brzy vrátí, třeba již o letošních prázdninách.

Tak na příští tělocvikářské akci AHOJ!

Mgr. Bohuslav Pavlata

Navštívená místa:

Po – sopečný vrh Mužský, Krásná vyhlídka, Drábské světničky, skalní hrad Valečov

Út – Hrubá Skála, Dlaskův statek, Malá Skála, Turnov

St – rozhledna Čížovka, Drhlenské rybníky, Branžež

Čt – Hrad Kost, údolí Plakánek, Sobotka, Humprecht

Pa – Kopicův statek, hrad Valdštejn

Kalendář termínů

<února 2024>

PoÚtStČtSoNe
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
27
28
29