STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR V GOLFU

STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR V GOLFU

Prag City Golf, Zbraslav

Naše škola rozšířila rejstřík sportovních soutěží, kterých se naši žáci účastní.

Ve čtvrtek dne 23. září se tři naši žáci, ve složení Jakub Keller z O3B, Kaťá Husáková z O3C a Matěj Petrášek z O1A premiérově účastnili již 15. ročníku Středoškolského poháru v golfu. Turnaj se konal až ve Zbraslavi na vyhlášeném 18 jamkovém hřišti Prag City Golf.

Turnaje se účastnilo celkem 10 škol z celé republiky a konkurence byla veliká. Družstvo táhl výsledkově nahoru Jakub Keller. Konečný výsledek nevyznívá úplně optimisticky, skončili jsme devátí. Rozestupy mezi devátým a šestým místem však byly velice malé, kdy stačilo během 5 hodinového turnaje (cca 80 úderů/závodník) pokazit 2-3 údery a družstvo kleslo o dvě místa dolů.

Každopádně naši žáci důstojně reprezentovali naši školu a již nyní se těší na další ročník turnaje.

Mgr. Bohuslav Pavlata

 

Konání golfového turnaje z pohledu závodníků – Kuby Kellera, Matěje Petráška a Kačky Husákové

Na začátku loňského školního roku jsme přišli do školy s nápadem, že by se naše škola mohla zapojit do Mezinárodního Mistrovství ČR Středoškolských družstev v golfu. Prvně tento návrh nevypadal slibně, ale vedení školy nakonec souhlasilo s účastí. Turnaj se konal na hřišti v Praze, tak jsme byli nadšeni vyrazit za novými zkušenostmi, jelikož tam nikdo z nás dříve nehrál. Byla to první akce spojená s golfem v historii školy. Všichni jsme si to užili, počasí nám přálo, a i když jsme před začátkem věděli, že proti nám budou silní soupeři, tak za všechny můžu říct, že jsem rád, jak jsme se turnaje zhostili. Už od ranních hodin jsme si užívali skvělou atmosféru a vzájemnou podporu během hry. S výsledkem jsme mírně zklamáni, ale atmosféra, která nás provázela celý den, nahradila menší zklamání. Budeme rádi, když budeme moci reprezentovat školu příštím rokem. Zároveň tímto děkujeme škole za možnost reprezentování školy.

Kalendář termínů

<července 2024>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31