SPORTOVNÍ AKCE JIZERA

SPORTOVNÍ AKCE JIZERA

O2A 21. 6. – O2B 23. 6. – O2C 24. 6.

Letošní druhé ročníky absolvovaly po třídách sportovní akci v Českém ráji. Žáci spluli řeku Jizeru v nejvíce exponované části Malá Skála – Dolánky. Samotné splouvání řeky začalo nejvíce adrenalinovým místem celého úseku, a sice maloskalským jezem. Další plavba probíhala již v poklidu krásným údolím řeky a až na jedno špatné „odbočení“ u Rakous jsme zdárně dopluli do Dolánek.

Po předání lodí a vydatné svačině jsme se vydali s koloběžkami na vyhlášenou cyklostezku Greenway Jizera zpět na Malou Skálu. Cyklostezka kopíruje řeku a překračuje ji několika mosty. Nejzajímavější je asi ten železniční. Kdo má štěstí, bude se na mostě míjet s vlakem.

Po necelé hodince jízdy zakončujeme akci u Boučkova statku, dáváme si vynikající zmrzlinu a po občerstvení překračujeme poslední most přes Jizeru a vracíme koloběžky.

Jménem tělocvikářů přeji všem žákům krásné léto a mnoho sportovních zážitků!

Mgr. Bohuslav Pavlata

 

Sportovní akce z pohledu Sofie Tůmové, O2C, čtvrtek 24. června:

Počasí bylo na rafty ideální, nezasáhl nás déšť, ani zbytečně velká tepla. Počty účastníků vystačily na obsazení dvou raftů a dvou kánoí. Už od ranních hodin jsme si užívali neskutečné srandy, která nás doprovázela po celý den. Například jsme se snažili dostat co nejvíce lidí na jeden raft, zpívali písničky, nebo jsme pomocí vodních pistolí trefovali spřátelený třídní výlet, a dokonce jednu kánoi tím tak trochu převrátili :). Cesta zpátky na koloběžkách byla rychlejší, než jsme čekali a během chvilky už jsme si dávali zmrzlinu a odpočívali. Většinu nejlepších momentů z výletu se mi povedlo zachytit na gopro, které jsem měla neustále na hlavě. Děkujeme učitelům za skvělý zážitek.

daneprolidi.cz