Španělsko

Španělsko

Jazykový pobyt

Název projektu: Jazykový pobyt v zahraničí

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/56.0403

Ve dnech 23. 11. – 27. 11. 2015 se žáci druhého ročníku OA zúčastnili studijně - poznávacího zájezdu do Španělska v rámci projektu „Jazykový pobyt v zahraničí“ financovaného prostředky z Evropského sociálního fondu a Operačního programu pro konkurenceschopnost.

Za významné finanční podpory speciálního projektu Evropské Unie získalo deset studentů 2. ročníku OA možnost zúčastnit se exkurze do španělské Barcelony, kde strávili pět krásných dnů naplněných intenzivní výukou španělského jazyka a bohatými kulturními zážitky.

Studenti byli ubytovaní v hostelu v samém centru města uprostřed jedné z nejstarších čtvrtí Barcelony Barrio Gótico. Jednoduchost ubytování tak byla vyvážena jeho umístěním, okolí hostelu bylo přímo poseto historickými budovami, památkami a samozřejmě obchody, restauracemi a bary, které se předháněly v nabídce místních specialit.

Každé dopoledne studenti strávili v jazykové škole. Výuka byla zaměřena především na konverzaci s důrazem na porozumění a správnou výslovnost, a probíhala formou různých her a konverzačních cvičení.

V odpoledních hodinách pak studenti navštívili nejznámější památky a muzea. První den byl věnovaný dominantě města, slavné hoře Montjuïc, kde si studenti měli možnost prohlédnout Museu Nacional d'Art de Catalunya, Fontana Mágica, na vrcholu pak Castell de Montjuïc. Tam si kromě pohledu na impozantní hrad mohli vychutnat nádherné výhledy na město a přístav. Den pak zakončili návštěvou námořního muzea Museum Marítimo de Barcelona. Architekt Antonio Gaudí a jeho světoznámé stavby, to bylo téma druhého dne pobytu v Barceloně. Studenti navštívili jeho nejznámější stavby, jako je Pargue Güell, La Pedrera, Casa Milà, a především pak katedrálu Sagrada Familia. Poslední den byl věnovaný římským památkám v Barceloně. Studenti si prohlédli zbytky římských staveb zdařile začleněných do středověké architektury. Navštívili také muzeum Pabla Picassa a nakonec i podmořský park L'Aquarium.

Exkurze byla jistě velmi přínosná. Studenti měli možnost ověřit si svoje jazykové znalosti, seznámit se s místními památkami a zajímavostmi a vstřebat středomořskou atmosféru multikulturního velkoměsta.

 

daneprolidi.cz

Kalendář termínů

<srpna 2022>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31