Školní sportovní den

Školní sportovní den

28. 6. 2022

Dne 28.6. se uskutečnil školní sportovní den. Bohužel nám předpověď počasí příliš nepřála, a tak jsme museli akci přesunout z okolí přehrady do městské haly. Tato malá změna však nikomu nevzala/nikoho nepřipravila o dobrou náladu a všichni sportovci se v 8:30 sešli nadšeně „na značkách“.  

Rozlosováním se studenti rozdělili do 15 družstev napříč všemi ročníky. Skupiny pak postupně na 15 stanovištích plnily různé úkoly ze sportovních disciplín. Žáci si tak mohli otestovat svou sílu v hodu medicinbalem, výdrž ve skákání přes švihadlo, obratnost v překonávání opičí dráhy nebo si mohli prověřit své vědomosti vyplněním sportovního kvízu. Nechyběla ani cvičení zaměřující se na volejbal, fotbal, basket nebo badminton.  

Na každém stanovišti čekal na studenty pedagogický tým, který bravurně všechny seznámil s daným úkolem, nebál se ani názorných ukázek a objektivně výkony zhodnotil a zapsal. Tímto bych chtěla všem z pedagogického sboru velmi poděkovat za jejich účast a nasazení.  

Výkony žáků byly parádní! U všech skupin byla vidět velká snaha vydat pro tým ten nejlepší výkon, za což zaslouží všichni účastníci obrovskou pochvalu.  

Na závěr celé soutěže nezbylo nic jiného než spočítat body a ocenit a vyhlásit ty nejúspěšnější. Družstva na předních pozicích si mohla vybrat jednu z hodnotných sportovních cen, ale zkrátka nepřišel nikdo. Ostatní mohli doplnit vydanou energii v podobě malé sladkosti.  

Pozitivum celé proběhlé akce vidím zejména v možnosti seznámení studentů z různých tříd i ročníků a jejich snahu o spolupráci a vzájemnou pomoc ve skupině. Setkáním mimo školní chodby se tak mohli poznat zase trochu jinak a navázat nová přátelství.  

Troufám si mluvit za všechny, když napíšu, že jsme strávili pěkné, sportovně laděné dopoledne, které jsme si snad všichni užili. Doufám, že si sportovní den budeme moci příští rok opět zopakovat a zařadit ho tak do dlouhého seznamu krásných tradičních akcí, které se na naší škole konají!

Za celý tým učitelů TV

Mgr. Barbora Jarolímová 

Kalendář termínů

<prosince 2023>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31