Seznamovací kurz O1.C 19. – 21.9.2022

Seznamovací kurz O1.C 19. – 21.9.2022

Dobrodružství naší třídy

Kurz začal v pondělí, kdy se všichni sešli v Penzionu Centrum s batohy plných věcí a nikdo netušil, co očekávat.

Něco málo o domě: byla to čtyřpatrová budova s mnoha čistými a teplými pokoji (což bylo velmi vhodné v deštivém počasí) a jídelnou se slušným jídlem.

První den se kurzu účastnili učitelé ze školy – pí. Kosáková, pí. Skalová a p. Lukeš. Před obědem nám řekli o bezpečnosti na kurzu a povídali jsme si o rizikovém chování ve škole. K obědu jsme měli „pravou bedřichovskou polévku“, vývar, jehož pojmenování nás všechny u stolu velice rozesmálo. Po obědě se k nám připojila paní Majerová. Šli jsme ven hrát Aktivity v podobě namalování názvu nejrůznějších filmů/ seriálů, ale začalo pršet, takže naše papíry byly mokré jako houby po dešti.  Večer jsme se sešli u bowlingu: byl to nezapomenutelný večer s heslem "Lucka Hurtová", naše třídní učitelka, a kofolou, kterou jsme popíjeli mezi srážením kuželek.

Druhý den jsme vyrazili do lanového parku, kde nás po celou dobu provázel déšť. Tento program si pro nás připravila pí. Jarolímová. Dopoledne by šlo definovat jako „Voda je moje druhé jméno“. Po obědě přijela pí. psycholožka Schorschová. Hráli jsme hry na poznávání, které nám daly možnost se vzájemně více poznat. Zjistili jsme, kdo se bojí pavouků a nebo kdo naopak zbožňuje houby (takových bylo málo). Večer jsme hráli schovávanou v naprosté tmě. Vzhledem k „uklizeným“ pokojům jsme nacházeli na zemi spoustu ponožek, namísto svých spolužáků. Na závěr večera se k nám připojila pí. Rieger, která nám s pí. Hurtovou předvedla mistrovský kurz tance na písně "Borovička" a “Freestyler“.

Poslední dopoledne úvodního kurzu nás navštívila pí. Jančusová, která měla připravené hry pro zapojení mozku. Na závěr jsme si udělali několik crazy fotek.

Bohužel každé dobré dobrodružství má svůj konec, ale i přes to byly tyto 3 dny skvělým začátkem nové "O1.C komunity".

Děkuji všem, kteří tento kurz zorganizovali a podělili se se mnou o všechna dobrodružství spojená s deštěm, jste všichni prostě báječní.

daneprolidi.cz
Ministerstvo školství - Evropská unie
Evropský fond pro regionální rozvoj

Kalendář termínů

<prosince 2022>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31