Safari

Safari

Ve dnech 28. a 29. června se naše třída zúčastnila školního výletu do ZOO Dvůr Králové. Byli jsme ubytováni ve stanech v místním kempu, který je součástí ZOO. 

První den po příjezdu jsme postavili stany a navečer jsme měli komentovanou prohlídku safari s průvodcem. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o zvířatech, například odkud pochází, čím se živí, nebo jak početná je jejich populace.

Druhý den ráno jsme si zabalili. Batohy a stany jsme si mohli nechat na recepci a vydali jsme se na projížďku vláčkem po safari. Kromě běžného safari, kde jsme viděli například volavky, pakoně a jiné druhy zvířat, jsme navštívili také lví safari. Tady jsme měli jedinečnou příležitost prohlédnout si tyto šelmy zblízka, ne pouze zpoza skla. Pro mě osobně to byl velice zajímavý a trochu i adrenalinový zážitek. Stejně jako cesta od ZOO na vlakové nádraží ve Dvoře Králové. 

Celkově bychom výlet zhodnotili jako povedený. Myslím, že se mám všem velice líbil. Už se těšíme na příští rok a další zajímavé zážitky a zkušenosti.

Vaše O1.B