Přednáška o Evropské integraci

Přednáška o Evropské integraci

Evropská unie v teorii i praxi

Dne 4. března zavítal k nám do školy pan Martin Fišer z Eurocentra v Liberci a poutavou formou přednášel o Evropské unii. Přednášky se zúčastnily třídy O2.B, O3.C, V2.B a V2.C a všem zúčastněným přednášková dvouhodinovka rychle a příjemně utekla.

V první části povídání seznámil pan Fišer žáky se základními fakty z historie a s principy fungování evropské integrace. Hodně času věnoval i aktuálním otázkám, jakými jsou Brexit nebo přístupová jednání s kandidátskými státy. Zábavnou a pro studenty atraktivní formou – pomocí aplikace v chytrých telefonech – zjišťoval postoj studentů k EU a byl příjemně překvapen tím, jak pozitivně je EU našimi studenty vnímána – zejména díky jejich aktivní účasti v programu Erasmus. Pozornost studentů byla udržována různými otázkami z historie či fungování EU a postřeh studentů byl následně cvičen tím, že za správné odpovědi jim byla hozena sladká odměna.

V druhé části přednášky se pan Fišer věnoval konkrétním možnostem pro mladé, kterých lze využít. Kromě již zmíněného Erasmu se studentům nabízí řada dalších krátkodobých či dlouhodobých programů, projektů, stáží či dobrovolnických aktivit. Žáci byli seznámeni s tím, kde a jak mohou potřebné informace získat a dozvěděli se i o dalších akcích a soutěžích, které jsou pro ně určeny.

Přednášejícímu patří velký dík za vstřícný a také nadšený způsob, kterým studentům informace předal. Nejen, že si posluchači upevnili (nebo se seznámili) se základními fakty o EU, získali navíc i větší přehled o možnostech, které jim členství České republiky v této integraci nabízí.

daneprolidi.cz
Ministerstvo školství - Evropská unie
Evropský fond pro regionální rozvoj

Důležité termíny

Všechny termíny Archiv termínů

Kalendář termínů

<března 2023>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31