Ohlédnutí za oslavami výročí

Ohlédnutí za oslavami výročí

Slavnostní shromáždění a návštěvní den

V pátek 19. 11.2021 se po dlouhých týdnech příprav uskutečnil hlavní den oslav 100. výročí založení české Obchodní akademie. Od 10:00 hodin dopoledne proudili do budovy školy návštěvníci především z řad našich absolventů. Mnozí z nich vyjádřili nadšení z možnosti se znovu podívat do míst, kde prožili svá studia a se zájmem si prohlédli časovou osu a pátrali mezi fotografiemi, zda tam najdou svoji tvář. Během dne se také prodaly skoro všechny almanachy a velké množství odznaků s logem oslav.  Dveře školy se uzavřely po posledních návštěvnících až několik minut po 17:00 hodině.

V 18:00 zazvonilo v Eurocentru a moderátor večera, Libor Tampier, vyzval přítomné diváky, aby povstali jako na začátku vyučovací hodiny. S úsměvem a v příjemné atmosféře se tak mohl odehrát program připravený pro Slavnostní shromáždění. V úvodu večera promluvil ředitel školy Mgr. Jiří Kabelka, po něm hovořil náměstek pro školství Ing. Dan Ramzer a nechyběl také Mgr. Jiří Čeřovský jako zástupce Města Jablonec nad Nisou. Nejprve historii školy připomenul PhDr. Lubor Lacina ze Severočeského muzea v Liberci a během následujících minut mohli diváci vidět film o škole  a vyslechnout si rozhovory s absolventy: panem Ing. Otakarem Havlem, generálním ředitelem Jablonex, a. s., advokátem JUDr. Zdeňkem Holáskem, Ing. Lindou Koullias, contracting manager Greece pro společnost REWE Group (vlastníci CK Fischer a Exim tours), pracovnicí Mezinárodního sekretariátu NATO v Bruselu Marcelou Zelníčkovou, prof. Ing. Miroslavem Žižkou Ph.D., prorektorem Technické univerzity v Liberci a s bývalou vyučující cizích jazyků Mgr. Jiřinou Zahradníkovou, PhD. O hudební vystoupení se postaraly sestry Bělíkovy ze skupiny „Sestrogen“ a na závěr vystoupil školní pěvecký sbor „Sbor jedné písně“, který zazpíval studentskou hymnu Gudeamus Igitur.

V 21:00 se většina diváků přesunula před budovu školy, kde spolu s dalšími diváky z řad veřejnosti zhlédli velkoplošnou projekci „Škola v obrazech“, která mapovala historii školy. Ještě jednou děkujeme sponzorům, kteří nám darovali finanční prostředky na uskutečnění této akce a institucím, které pomohly s realizací večerního videomappingu.

Před Vánocemi bude ve zdi školy umístěna časová kapsle, do které naši studenti uloží různé předměty, jak např. mobilní telefon, účtovou osnovu, kurzovní lístek, ústní roušku nebo datovou kartu s pozdravy pro budoucí generace. Tímto počinem budou oslavy 100. výroční definitivně uzavřeny.

daneprolidi.cz

Kalendář termínů

<prosince 2021>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31