O2.C na exkurzi v Praze

O2.C na exkurzi v Praze

Coca-Cola

Ve čtvrtek 28. března jsme se vydali na cestu do Prahy.

Hned po příjezdu nás čekalo osvěžující překvapení v podobě libovolného nápoje značky Coca-Cola.  Následně jsme zasedli do sálu, kde jsme shlédli krátká videa o výrobě a dozvěděli jsme se o všech značkách, jež společnost Coca-Cola vlastní, o hojnosti a rychlosti prodeje, a samozřejmě nesmíme opomenout ani histroii a samotné začátky. Dále nám bylo "prozrazeno", že Coca-Cola se vlastně vyrábí za pomoci sirupu, jenž se následně ředí pečlivě ošetřenou vodou, avšak přečerpanou z tamnějšího obyčejného zdroje pitné vody.

Následně jsme si oblékli slušivé pláště, které jsme překryli žlutými vestami, nasadili si speciální sluchátka a vysílačky, abychom slyšely naše paní průvodkyně, a vydali jsme se rovnou do výroby. 

Ještě před vstupem do samotné výroby nás pobavily naše prvotní pohledy na naše úchvatné převleky, protože kdo by čekal zrcadlo jen pár metrů od výrobních pásů? (Podle fotek můžete usoudit sami, jak nám to slušelo)

Prošli jsme téměř celou výrobu od začátku až do konce, což bylo opravdu zajímavé. Pár kroků od nás se plata plechovek hromadila na vysokozdvižný vozík, nad hlavami nám projížděly plechovky s nápoji, stroj vedle nás vyráběl formy, ze kterých se následně stávají láhve, a v neposlední řadě jsme měli možnost zahlédnout třeba i lepení etiket pomocí stroje.

Nejen za sebe, ale za celou třídu hodnostím exkurzi velmi kladně, protože jsme si i po příjezdu zpět do Jablonce sdělovali dojmy s opravdovým nadšením. Tímto bychom rádi poděkovali paní učitelce D. Hojsákové za neobvyklou, avšak velmi zajímavou exkurzi a paní učitelce Marcinové za doprovod:)

J. Ježková, O2.C