O2.B v Drážďanech

O2.B v Drážďanech

Kulturně-historická exkurze do vánočních Drážďan

Ve čtvrtek 21. 12. 2023 jela O2.B do Drážďan. Vyjížděli jsme vlakem z Liberce v 8:30 a cestu jsme si užili. Do Drážďan jsme dorazili zhruba v půl jedenácté a ihned jsme se vydali prozkoumávat vánočně naladěné Drážďany. Po krátké cestě, při které jsme viděli Zwinger (bohužel stále procházející rekonstrukcí), jsme došli do samého centra plného vánočních trhů s krásně zdobenými stánky.

Hlavní dopolední atrakcí byl Frauenkirche. Ti odvážnější se nebáli vystoupat až na věž a mohli tak vidět celé město shora.  Po obědové pauze jsme se opět sešli před Frauenkirche a šli se podívat do muzea hygieny. Expozice byla velmi zajímavá a všechny bavila, protože byla interaktivní a mohli jsme například zjistit naší mozkovou aktivitu. Poté jsme došli zpět do města a měli jsme rozchod a mohli jsme tím pádem obejít trhy a nasát vánoční atmosféru.

Opět jsme se sešli v 16:55 a vydali se na nádraží. Byli jsme po dlouhém dni unavení a tím pádem jsme doufali, že si ve vlaku budeme moct sednout a odpočinout. To se však podařilo jen někomu a mnozí museli stát. Později se ale místa uvolnila a my jsme tím pádem celý zbytek cesty prakticky prospali. Celá exkurze byla velmi povedená a doufáme, že ještě někdy dostaneme možnost si něco takového zopakovat. 

Vojtěch Hásek (O2.B)