O1.B v Drážďanech

O1.B v Drážďanech

Školní výlet

Dne 19. 6. 2019 jsme se vydali na exkurzi v rámci školního výletu do Drážďan. Odehrávala se ve Skleněné manufaktuře (německy Gläserne Manufaktur), kde firma Volkswagen vyrábí  e-Golf.

Prohlídku jsme absolvovali v angličtině, abychom obohatili naše jazykové schopnosti a viděli jsme proces výroby již zmíněného e-Golfu. Byli jsme svědky výroby a vše nám bylo velmi detailně vysvětleno. Na konci prohlídky jsme si mohli zkusit virtuální realitu, která simulovala a hlavně přibližovala automatická auta. Zároveň jsme mohli vidět již vyrobené prototypy aut a jejich interiér. Všechny velmi fascinoval fakt, že auta se řídí sama a některé prototypy nemají ani volant, takže nejsou určeny pro manuální řízení už vůbec.  Všem nám to přišlo jako velké sci-fi, ale očividně je to blízká budoucnost.

Po prohlídce jsme se přesunuli do centra Drážďan, kde jsme dostali individuální volno, takže samozřejmě nemohl chybět milovaný obchod Primark, kde nakonec skončila většina z nás.

Když to shrnu, výlet se nám opravdu líbil a exkurze nás velmi nadchla. Všichni přijeli zpět domů unavení, ale spokojení, což je znamení, že výlet byl povedený a zábavný. Děkujeme profesorkám Mgr. R.Čagovcové a Mgr. B.Čagovcové za veškerou organizaci. ☺

Sabina Procházková, O.1B