Můžeš podnikat

Můžeš podnikat

Život je cesta

Ve středu 13.10.2021 jsme se my, žáci O3.A, zúčastnili semináře s názvem „MŮŽEŠ PODNIKAT“. Svojí přítomností nás potěšili úspěšní podnikatelé Daniel Kindl a Dalibor Dědek. Hlavním cílem tohoto semináře bylo inspirovat nás k vlastnímu podnikání.

Nejdříve se s námi o svých zkušenostech podělil pan Daniel Kindl (firma DAMIDEV). O panu Kindlovi jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Mimo jiné i to, že jde o zakladatele
1. českého World of Warcraft serveru s názvem Ice WoW“ a navíc se zmíněný server spojil s 2. největším českým serverem a tímto vznikl Twinstar Jedná se o největší český server v této hře. Díky této zkušenosti si pan Kindl v mládí uvědomil, že je potřeba získat vhodné partnery, aby mohl zajistit životnost serveru. Poté jsme se dozvěděli něco o jeho studiu na soukromé střední škole, od 2. ročníku si musel vydělávat na školné sám. Zkušenosti z velkého počtu brigád v různých oborech mu rozhodně nebyly na škodu a on si tak uvědomil, jakým směrem se bude jeho profesní život ubírat. Nakonec se po zjištění, že rozumí mobilním telefonům, a především iPhonům, rozhodl pro vývoj aplikací na App Store a Google Play. Vzhledem k tomu, že hovoříme o éře, kdy se v České republice mobilní telefony začali teprve usazovat, firma pana Kindla se stala vůbec 1. společností v České republice, která vyvíjela aplikace pro dané firmy. V případě Google Play musel dokonce až do německých Drážďan, aby mohla být jeho firma zaregistrována, protože v České republice ještě nebyla podpora firem na Google Play.

Marc Boada O3.A

 

Dále nastoupil pan Dalibor Dědek, který velmi poutavě vyprávěl o svém životě. Když ještě chodil na základní školu, učení ho vůbec nezajímalo, a proto neměl ve škole dobré známky. Po skončení základní školy, se rozhodl, že bude studovat učební obor elektrikář. S postupem času se jeho názor na vzdělání výrazně změnil. Po učilišti nastoupil na vysokou školu, kde vystudoval obor mikrotechnika. Po nějakém čase, kdy přemýšlel nad tím, co bude dělat a čím se v životě bude zabývat, založil firmu Jablotron. Začátek není nikdy snadný, ale on to zvládl. V dnešní době je Jablotron celosvětově známá firma.

Veronika Brjanyková O3.A

daneprolidi.cz

Kalendář termínů

<prosinec 2021>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31