Lyžařský výcvik – Rakousko, 6.2.2023 - 10.2.2023

Lyžařský výcvik – Rakousko, 6.2.2023 - 10.2.2023

Výlet za sluncem a upravenými svahy!

Výprava za dobrodružstvím začala v pondělí ráno, kdy jsme se všichni sešli u autobusu na Horním náměstí v Jablonci. Naložili jsme do něj spoustu věcí a vyrazili směr Rakousko. Cesta byla dlouhá, ale do cíle jsme dorazili v pořádku. Po příjezdu jsme se ubytovali a šli na večeři.

Druhý den ráno jsme vyrazili poprvé na lyže – na svah Zettersfeld. Sjezdovky byly široké a krásně upravené. Rozdělili jsme se do 3 skupin a začali opatrně prozkoumávat jednotlivé svahy. I přes všechnu opatrnost bohužel došlo k prvnímu zranění – Anička upadla na lyžích a nemohla se zvednout. Skútr ji následně spolu s pí. učitelkou Jarolímovou přiblížil k sanitce, která je odvezla do nemocnice na vyšetření. My jsme lyžovali dál, ale ještě s větší opatrností. Ke konci dne jsme se cestou zpátky na hotel zastavili v nemocnici Aničku vyzvednout. Verdikt zněl jasně – Anička už si nezalyžuje, natažené vazy v koleni jí to již nedovolí.

Druhý den jsme se vydali do střediska Matrei. Měli jsme krásné počasí, kterého jsme si všichni náležitě užívali. Svahy byly opět hezky upravené, takže lyžování bylo na jedničku.

Třetí den jsme jeli lyžovat až k italským hranicím do střediska Sillian. Sillian bylo asi nejkrásnější středisko, které jsme navštívili. Přehledné, široké sjezdovky, které byly opět ukázkově upravené. Tento den po večeři jsme hráli hru, ve které bylo úkolem zapamatovat si buď číselnou řadu, řadu písmen nebo dokonce básničku. Byla to příjemná změna zaměstnat hlavu po tom všem lyžování.

Poslední den jsme opět vyrazili na Zettersfeld. Po obědové pauze nám paní učitelky uspořádaly malý závod ve funparku. Byla to veliká legrace. Někteří z nás nás svými pády dokázali velice pobavit. Lyžování jsme ukončili v 16 hod, sjeli jsme lanovkou dolu k autobusu a převlékli se. V 17 hod jsme vyrazili skibusem do centra nedalekého města – Lienzu. Tam jsme si ještě nakoupili jídlo na cestu zpátky autobusem a suvenýry. Vyrazili jsme kolem 18. hodiny večer
a do Jablonce jsme přijeli ve 3:15 ráno opět všichni v pořádku. I Anička!!!

Lyžařský kurz hodnotíme pozitivně. Myslíme, že jsme si ho všichni užili.

Žáci 1. ročníků

Kalendář termínů

<února 2024>

PoÚtStČtSoNe
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
27
28
29