Lyžařský výcvik 1. ročníků

Lyžařský výcvik 1. ročníků

Harrachov 12. – 16. března 2018

Letos jsme opět navázali na tradici lyžařských výcviků v Harrachově. Domovem nám byl nově hotel Fit Fun, který se nachází přímo u sjezdovky i nedalekých běžeckých tratí.

Odtud jsme každý den vyráželi jak na sjezdové tratě na Čertově hoře, tak i na běžecké tratě do blízkého i vzdálenějšího okolí Harrachova. Celý týden žáci pilovali techniku lyžování, při večerních přednáškách se dozvěděli informace z historie i teorie lyžování.

Nejnáročnější byl čtvrteční den, který absolvovala všechna družstva na běžkách. Silnější skupina běžkařů podnikla celodenní túru po vrcholových partiích Krkonoš. Panovalo slunečné počasí, které nám umožnilo navštívit známá místa, jako například Mohylu Hanče a Vrbaty, Labskou boudu, kde jsme se řádně občerstvili a nabrali tak sílu na výstup k Sněžným jamám.

Dále jsme pokračovali k prameni Labe a na Voseckou boudu. Zde ztratila kontrolu nad svými lyžemi žákyně Aneta Pokorná. Pád byl tak nešťastný, že zbytek cesty absolvovala na sněžném skútru horské služby. My ostatní jsme si užili krásný osmikilometrový sjezd k Mumlavským vodopádům.

Musíme pochválit všechny žáky, kteří zhruba 20 kilometrovou túru zvládli s přehledem. Večer pak proběhla diskotéka, kde se žáci nejenom příjemně pobavili, ale při tanci vydali i poslední zbytky fyzických sil.

Žáci si z kurzu přivezli spoustu zážitků, navázali mezi sebou nová přátelství a již teď se mohou těšit na další sportovní akci. Tou jsou letní turistické kurzy, které je čekají ve druhém ročníku.

Mgr. Bohuslav Pavlata