Lyžařský kurz

Lyžařský kurz

1. ročníky vyjely na lyžařský kurz

Na lyžařský kurz jsme odjížděli, nebo jsme alespoň měli odjíždět, 11. 2. ráno. Odjezd se nám zkomplikoval. Čekali jsme tedy na náhradní autobus, který nás měl dovézt na místo našeho pětidenního pobytu, do Harrachova.

Po opožděném příjezdu jsme byli rozděleni na pokoje a po rychlém vybalení jsme šli na oběd, kde nás učitelé seznámili s plánem prvního dne. Plán byl následující, měli jsme zhruba hodinu a půl na to se psychicky a fyzicky připravit na první lyžařskou, či běžkařskou fázi kurzu, na které nás rozdělili do skupin.  

Druhý den u snídaně jsme se opět dozvěděli rozvrh dne, který začal hodinu po snídani. Všichni jsme se odebrali na vlek, nebo na Harrachovské běžkařské stezky. Počasí nám přálo a tak bylo lyžování jedna báseň. Po třech hodinách lyžování následoval oběd a polední klid, na který se každý z nás těšil.

Do odpoledního lyžování jsme už tak energicky a šťastně nenastupovali, protože únava a bolest nohou z přezkáčů se každou jízdou zvyšovala, ale my se jí každou další jízdou postavili a i odpolední lyžování si užili.

Poslední, třetí a dovolím si říct krizový, den se nesl ve znamení neustávajícího mrholení a špatné viditelnosti, není tedy divu, že jsme k obědu všichni přišli vyřízení, ale s nadějí, že odpolední blok bude zkrácen.

Středeční program byl běžkařům obohacen o odpolední výlet na sněžnicích. Byla to pro všechny zajímavá zkušenost.

Ve čtvrtek jsme všichni vyrazili na běžky. Rozděleni jsme byli podle zdatnosti do dvou skupin. Ti zdatnější vyrazili na Dvoračky a ti, co s běžkováním úplně nekamarádí, se s ním seznamovali a pilovali své dovednosti.

Odpoledne vyrazila tato skupina na Mumlavské vodopády, buď pěšky, nebo na běžkách.

V pátek jsme uklidili pokoje, dojedli zbytky sladkostí a vydali se na cestu domů. Lyžařský kurz jsme si i přes všechny patálie, stavy zoufalství, nechuti k lyžování a odvezené nemocné spolužáky, užili.

Poprová O1.D