Lyžařský kurz 2020

Lyžařský kurz 2020

Sabina zasáhla

V pondělí 10.února ráno všichni žáci prvního ročníku měli už sbalená zavazadla, svázané lyže a s různými pocity očekávali plánovaný odjezd na týdenní pobyt do Harrachova. Sněhu byl dostatek, zima tak akorát, avšak tak silný vítr jakým byl orkán Sabina nikdo nečekal. Vyděsil všechny natolik, že odjezd byl přesunut až na úterý.

I přes zkrácení pobytu a hodinové čekání na autobus, všech skoro 80 lyžařů nakonec nastoupilo.

V průběhu pobytu si všichni mohli vyzkoušet své dovednosti a nadání pro běžecké lyžování a někteří také zdokonalit svou techniku na snowboardu nebo na sjezdovkách. Velký obdiv patří zejména úplným začátečníkům, kteří měli lyže na nohách úplně poprvé a neztráceli úsměv. I když je pravda, že někteří odepínali lyže se slovy, že to bylo naposledy.

Za zmínku stojí fakt, že se letos kurzu zúčastnilo snad nejvíc prváků za poslední roky a jeli i ti, kteří ke sportu nechovají úplně pozitivní vztah a místo předstírání choroby a účasti na náhradní výuce ve škole, do toho šli s námi.

Celé dny jsme trávili výhradně na lyžích. První večer jsme vyslechli přednášku o bezpečném chování na horách od Horské služby, které bohužel žáci měli příležitost prakticky využít hned následující den, kdy kvůli úrazu své spolužačky volali lékaře z Horské služby.

Druhý večer si žáci vyslechli krátkou přednášku a historii, zásadách a pravidlech různého typu lyžování.  Poslední večer jsme byli překvapeni iniciativou tvořivých účastníků zájezdu, kteří nás všechny pozvali na společný večer s originální lyžařskou písní s vlastním hudebním doprovodem a hrami.

Celý pobyt se moc vydařil, hlavně díky spolupráci, vzájemnému respektu a dodržování pravidel. Mnoho jedinců objevilo své skryté rezervy a snad je i překvapila vlastní houževnatost a touha nezdát se po prvním neúspěchu. Všichni, ať už odolní běžkaři, vytrvalí sjezdaři, suverénní snowboardisté, ale také odhodlaní začátečníci zaslouží obdiv a věříme, že si kromě nových nebo posílených přátelství odnáší i nezapomenutelné zážitky a pocit sounáležitosti. A za to to stálo.

daneprolidi.cz

Kalendář termínů

<srpna 2022>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31