Ekonomický tým Junior 2017

Ekonomický tým Junior 2017

Krajské kolo

Ve středu 27. září se konalo krajské kolo soutěže Ekonomický tým JUNIOR 2017. Pořádající školou byla Obchodní akademie Česká Lípa, stala se tak místem setkání sedmi týmů složených ze studentů 4. ročníků oborů vzdělání Obchodní akademie a Ekonomické lyceum. Soutěže se zúčastnily týmy třech středních škol odborného ekonomického zaměření, konkrétně naší školy, Obchodní akademie a Jazykové školy v Liberci a pořádající školy. Soutěž se skládala ze dvou částí. Nejprve museli žáci ve vědomostních testech prokázat své znalosti z oblasti ekonomiky, účetnictví a informačních technologií. V druhé části naopak předvedli svou kreativitu a schopnost rychle reagovat a prezentovat předem neznámé ekonomické téma „Člověk v zajetí informačních technologií“. Soutěž je postavena převážně na týmové spolupráci a podporuje u studentů kolektivní přístup k řešení problémů. Tým naší školy ve složení Ester Němcová, Marek Dědek, Daniel Kadlec získal druhé místo. Školu vzorně reprezentoval i tým ve složení Kristýna Skákalíková, Anna Cejnarová a Tereza Hozdová. Všichni získali cenné zkušenosti, ověřili a rozšířili si své odborné znalosti. Děkujeme všem našim týmům za reprezentaci školy a blahopřejeme.

Ing. Helena Janegová