Dresden 2018

Dresden 2018

Exkurze němčinářů z O1.B, O1.D a O3.D

Dne 5. 12. jsme navštívili Drážďany, společně s O1.D a O3.D.

Na začátku jsme prošli menší vánoční trhy, kde jsme na konci těchto trhů viděli zlatou sochu Goldener Reiter, což je vyobrazení krále Friedricha Augusta I., za kterého došlo v Dráždanech kdysi k největšímu rozkvětu města.

Poté jsme navštívili Gemäldegalerie Alte Meister - obrazárnu starých mistrů, která je součástí německého Zwingeru, který se nachází vedle Semperoper. 

Navštívili jsme také Hofkirche - barokní katolický kostel. Než jsme k němu došli, procházeli jsme kolem Fürstenzug, což je nástěnný obraz, dlouhý 102 metrů a je z porcelánových kachliček. Fürstenzug se nachází v Augustusstrase. 

Navštívili jsme Frauenkirche, což je jedna z barokních staveb Dráždan. Pak jsme společně ještě zhlédli Brühlsche Terrasse, kterou J. W. Goethe označil jako „balkón Evropy“. 

Dostali jsme tříhodinový rozchod, většina z nás ho využila k nákupům v Primarku nebo k projití největších vánočních trhů Striezelmarkt, kde jsme se občerstvili třeba trdelníkem. 

Učitelé si pro nás připravili spoustu zajímavých míst k vidění a všichni jsme z tohoto celodenního zahraničního výletu byli nadšeni. A samozřejmě z Primarku J

Kristýna Čurhová, O1.B