Čtvrtý ročník v Malém divadle

Čtvrtý ročník v Malém divadle

ZASAŽENI VÁLKOU

Všichni víme, že maturitní ročník je poměrně stresující pro studenty i jejich pedagogy, a tak jsme snad všichni uvítali, když se paní učitelka Kosáková s paní učitelkou Kotenovou rozhodly vzít celý čtvrtý ročník ve čtvrtek 29. listopadu do libereckého Malého divadla na představení Válka od soudobého švédského dramatika Larse Noréna.

Jedná se o emočně vypjaté drama, které pojednává o osudech rodiny žijící ve válce. O jakou válku se jedná, není zřejmé, autor jen mlhavě naznačuje konflikt počátku devadesátých let v bývalé Jugoslávii.

Hra poukazuje především na rozpad společností nastavených morálních hodnot a na změnu chování člověka v takto krajní situaci.

Na scéně se objevuje pouze pět herců, totiž postavy matky a jejích dvou dcer, strýce, který se o rodinu stará, a otce, který se vrací slepý a navíc válkou pokřivený domů. Vztahy mezi členy rodiny jsou komplikované a jednání některých postav zůstává pro diváka nečitelným či nepochopitelným, což dodává hře na naléhavosti.

Liberecký soubor osobitě pojal scénografii i jednotlivé postavy, takže jsme byli svědky skvělých hereckých výkonů.

Děkujeme paní učitelce Kosákové a Kotenové, že se s námi nebály do divadla jít právě na tuto hru, myslím, že pro všechny to byl silný zážitek.

Kristýna Kupcová, O4.B

Kalendář akcí

<prosinec 2018>

PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31