Atletické závody

STŘEDOŠKOLSKÝ ATLETICKÝ POHÁR 2022

V úterý 27. září se naši žáci účastnili atletických závodů na Střelnici. Letošní ročník provázela velká nepřízeň počasí. Od rána hustě pršelo. Nemilou zprávou bylo, že běžecké aktivity se z důvodu nainstalování profesionální měřicí techniky nemohou přesunout do haly, do sucha a tepla. Tam se konaly pouze technické disciplíny. Běžci a běžkyně se tak potýkali s velice obtížnými podmínkami, ve kterých bojovali o každý metr.

Při konečném součtu všech disciplín skončily oba naše týmy na bedně. Dívky, tak i hoši obsadili pěkné 3. místo. Z individuálních úspěchů musím jmenovat Michaelu Pokornou z O4.A a Nicolase Čurdu z O3.D, kteří ovládli sektor vrhu koulí a porazili všechny závodníky z jabloneckého okresu. Další medailové umístění si připsala Lucie Všetečková z O2.C za druhé místo ve skoku vysokém a 3. místo ve skoku dalekém. Z chlapců získal Petr Knotek z O4.B bronzovou medaili ve vrhu 5kg koulí.

Příjemná zpráva přišla den po závodě. Tým dívek postupuje na body do krajského finále, které se koná v úterý 4. října v Turnově.

Všem závodníkům tímto děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.