26.9. EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

26.9. EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

Buďte zdrávi!

I v letošním roce se zapojujeme do oslavy Evropského dne jazyků.  Tentokrát se chceme naučit základní pozdravy v jazycích, které se na naší škole nevyučují, ale se kterými se naši žáci mohou setkat. Máme mezi sebou žáky, kteří používají další jazyky v běžném životě, nebo se o další jazyky zajímají. Žáci vytvořili listy s frází ve zvoleném jazyce, doplnili obrázkem, který napoví, o který jazyk se jedná, a přidali fonetický přepis. Některé listy obsahují i QR kód s odkazem na video s nahranou výslovností fráze. V dalších týdnech se fráze můžeme učit a vzájemně se na chodbě v různých jazycích zdravit. Třeba je to tak, že kdo zdraví, upevňuje zdraví ?.

Všem, kdo k letošní oslavě přispěli (vytvořením listu, pomocí s organizací a instalací), děkujeme.

Michaela Baloghová a Lenka Tampierová

daneprolidi.cz